سئوالات اولیه

 • نسیم رضوان چیست؟

  نسیم رضوان همانند سایر پیام رسان های معروف بین المللی تمامی امکانات ارتباطی بر بستر اینترنت از جمله چت دو نفره، گروه و کانال را در اختیار مخاطب خود قرار می دهد، اما در کنار این قابلیت برای افزایش کارایی، نسیم رضوان یک بستر ارائه محتوای ارزشمند و معتبر نیز فراهم نموده است. شرکت ها و افرادی که دارای محتوا و خدمات ارزشمند هستند می توانند از طریق « نسیم رضوان »، خدمات و اطلاعات خود را در اختیار مخاطبین نسیم رضوان قرار دهند.

 • آیا برای استفاده از نسیم رضوان؛ به داشتن سیم کارت احتیاج است؟

  بله؛ برای عضویت در نسیم رضوان می بایست از طریق شماره تلفن همراه اقدام فرمایید.

 • آیا شماره تلفن من برای دیگران قابل مشاهده است؟

  شماره تلفن همراه شما برای هیچ کس قابل مشاهده و دسترسی نیست؛ مگر اینکه از قبل شماره تلفن همراه شما را ذخیره داشته باشند.

 • چگونه نسیم رضوان را روی موبایل و تبلت نصب کنیم؟

  با توجه به نوع سیستم عامل گوشی خود؛ می توانید نسیم رضوان را از صفحه دانلود نسیم رضوان دریافت نمایید. پس از نصب نسیم رضوان؛ جهت فعالسازی بایستی شماره موبایل خود را وارد نموده تا کد تأیید شماره موبایل برای شما پیامک شود. درصورت عدم دریافت پیامک کد بصورت پیام صوتی برای شما ارسال می شود.

 • چگونه نسیم رضوان را روی کامپیوتر شخصی داشته باشم؟

  به زودی

 • در صفحه اول نسیم رضوان چه بخش هایی وجود دارد؟

  پس از ورود به نسیم رضوان؛ در قسمت بالای اپلیکیشن شما پنج بخش را مشاهده می کنید.

  1) منوی کاربری

  2) جستجو

  3) بخش مکالمات

  4) مخاطبین نسیم رضوان

  5) دنیای نسیم رضوان (اطلاعات، خدمات و سرگرمی)

 • منوی کاربری نسخه اندروید شامل چه بخش هایی است؟

  1) نسیم رضوان من: فضای ابری جهت آرشیو اطلاعات، فایل ها، تصاویر و ... بصورت شخصی

  2) دنیای نسیم رضوان (اطلاعات، خدمات و سرگرمی): با انتخاب این قسمت وارد لیست کانال های رسمی و برگزیده نسیم رضوان می شوید.

  3) مدیریت استیکرها: از طریق این بخش می توانید اقدام به نصب و یا حذف استیکرپک های موجود در نسیم رضوان نمایید.

  4) علاقه مندی ها: در این قسمت لیست فایل ها، پیام ها، تصاویر، ویدئوها و ... را که ستاره دار کرده اید میتوانید مشاهده نمایید.

  5) ورود به نسخه وب با QR کد: از طریق این قسمت می توانید با اسکن بارکد موجود در صفحه کلاینت وب؛ وارد نسیم رضوان شوید.

  6) پشتیبانی نسیم رضوان: هرگونه سئوال، پیشنهاد، انتقاد و یا مشکلی که در ارتباط با نسیم رضوان دارید می توانید در این بخش با کارشناسان پشتیبانی در میان بگذارید.

  7) تنظیمات: اعمال تنظیمات مربوط به نسیم رضوان (در بخش مربوطه بطور کامل این قسمت شرح داده شده است)

  8) معرفی به دوستان

 • چگونه لیست مخاطبین در نسخه موبایل را بروزرسانی کنیم؟

  برای بروزرسانی لیست مخاطبین؛ در بخش مربوطه می بایست صفحه را از بالا به پایین کشیده و رها کنید تا لیست بروز شود.

 • علائم یک ساعت، یک تیک، دو تیک و چشم در نسیم رضوان به چه مفهومی می باشند؟

  این علائم نمایشگر وضعیت پیام ارسالی شما در نسیم رضوان می باشند و به شرح زیر هستند:

  ساعت:اگر علامت ساعت نمایش داده شود؛ یعنی پیام شما در حال ارسال به سرور می باشد.

  یک تیک:این علامت به این معناست پیام شما با موفقیت در سرور ثبت شده اما مخاطب به دلیل آنلاین نبودن هنوز پیام را روی حساب کاربری خود دریافت نکرده است.

  دو تیک:پیام روی اکانت مخاطب شما دریافت شده است اما هنوز در وضعیت نخوانده قرار داد.

  چشم:مخاطب پیام شما را دریافت و مطالعه کرده است.

 • چگونه یک کاربر را به لیست سیاه اضافه نماییم؟

  بعد از ورود به صفحه مکالمات با شخص مورد نظر؛ روی نام مخاطب در بالای صفحه کلیک نمایید تا صفحه جزئیات کاربر باز شود. از طریق این بخش میتوانید گزینه افزودن به لیست سیاه را فعال نمایید.

گروه/کانال

 • چگونه در نسیم رضوان گروه ایجاد کنیم؟

  در صفحه مکالمات بر روی آیکن مداد کلیک نمایید و از لیست موجود گزینه ایجاد گروه را انتخاب نمایید. سپس در صفحه بعدی می بایست مخاطبینی که تمایل دارید در گروه شما عضو شوند را از لیست مخاطبان انتخاب نموده و با انتخاب گزینه ادامه به صفحه مشخصات گروه هدایت می شوید. در این صفحه می توانید برای گروه نام، نوع، شناسه و توضیحات را درج نمایید.

 • چگونه در نسیم رضوان کانال ایجاد کنیم؟

  در صفحه مکالمات بر روی آیکن مداد کلیک نمایید و از لیست موجود گزینه ایجاد کانال را انتخاب نمایید. در این صفحه می توانید برای کانال نام، نوع، شناسه و توضیحات را درج نمایید.

 • گروه / کانال های عمومی با خصوصی چه تفاوتی دارند؟

  در گروه/کانال های خصوصی؛ تنها مدیر مجاز به افزودن عضو جدید به گروه/کانال است. اما در گروه های عمومی تمامی اعضا می توانند عضو جدیدی به گروه/کانال اضافه نمایند. همچنین گروه/کانال های عمومی قابلیت ایجاد لینک جهت پیوستن دیگر افراد به گروه/کانال از طریق لینک را دارند.

 • چگونه اعلانات کانال/گروه را بی صدا نماییم؟

  برای بی صدا کردن گروه/کانال از دو روش می توانید استفاده نمایید.

  الف) بعد از ورود به گروه/کانال؛ روی سه نقطه ای که در کنار تصویر گروه قرار دارد کلیک نمایید. از منوی باز شده گزینه بی صدا را تیک دار کنید.

  ب) بعد از ورود به گروه/کانال؛ روی عنوان گروه کلیک نمایید. از بخش جزئیات گروه/کانال؛ گزینه بی صدا را فعال کنید.

 • چگونه از کانال/گروه خروج بزنیم؟

  برای خروج از کانال/گروه بعد از ورود به گروه؛ روی سه نقطه کنار نام گروه کلیک نمایید و از منوی باز شده؛ گزینه حذف تاریخچه و خروج را انتخاب کنید.

 • چگونه در گروه/کانال مدیر تعیین کنیم؟

  درصورتی که شما ایجاد کننده گروه/کانال باشید؛ بعد از ورود به گروه/کانال می توانید با کلیک روی نام گروه/کانال به صفحه جزئیات وارد شوید. با انتخاب سه نقطه کنار نام گروه در لیستی که باز می شود گزینه تعیین مدیر را انتخاب نمایید. لیست اعضا به شما نمایش داده می شود و هر کدام را که مایل بودید می توانید به عنوان مدیر تعیین کنید.

 • چگونه نام کانال/گروه را تغییر دهیم؟

  بعد از ورود به گروه/کانال؛ با کلیک بر روی نام آن وارد صفحه جزئیات شوید. سه نقطه کنار نام گروه را انتخاب نمایید تا لیست قابلیت ها باز شود. از لیست مذکور گزینه تغییر نام گروه را انتخاب کرده و نام جدید را وارد نمایید.

 • چگونه تاریخچه مکالمات را حذف کنیم؟

  برای حذف تاریخچه مکالمات، گروه ها و کانال ها در صفحه لیست مکالمات با لانگ پرس روی نام گروه از منوی باز شده گزینه حذف تاریخچه را انتخاب نمایید.

 • چگونه کانال خود را در لیست دنیای خدمات و اطلاعات نسیم رضوان اضافه کنم؟

  در صورتی که کانال فعالی دارید که بطور روزانه و منظم در آن به انتشار مطالب مفید می پردازید می توانید از طریق بخش پشتیبانی نسیم رضوان درخواست افزودن به لیست کانال های برگزیده را ثبت نمایید. بعد از بررسی درصورت تأیید صلاحیت کانال شما؛ این کانال به لیست دنیای خدمات و اطلاعات نسیم رضوان افزوده خواهد شد.

 • آیا نسیم رضوان؛ کانال رسمی و تأیید شده دارد؟ چگونه در آن ها عضو شویم؟

  در نسیم رضوان؛ بخشی تحت عنوان دنیای نسیم رضوان (خدمات، اطلاعات و سرگرمی) در نظر گرفته شده که در آن لیست کانال های رسمی و برگزیده درج شده است. کانال های این بخش در دسته بندی های مختلفی قرار گرفته اند که اغلب نیازهای مخاطبان را پاسخ می دهد. برای عضویت در کانال های رسمی نسیم رضوان؛ می توانید از طریق منوی کاربری گزینه دنیای نسیم رضوان را انتخاب نمایید و در صفحه بعد؛ کانال مطلوب خود را فعال نمایید.همچنین لازم به ذکر است لیست کانال های رسمی شما در تب سوم اپلیکیشن نسیم رضوان قابل دسترس می باشد.

منوی کاربری

 • نسیم رضوان من چیست و چه کاربردی دارد؟

  نسیم رضوان من فضایی است که در آن می توانید متون، تصاویر، صوت، موزیک، ویدئو و فایل های خود را در فضای ابری نسیم رضوان ذخیره و آرشیو نمایید. از این اطلاعات می توانید روی کلاینت های مختلف نظیر ویندوز، وب، آی او اس و ... استفاده کنید و یا بر حسب نیاز برای دوستان خود در نسیم رضوان فروارد کنید.

 • چگونه استیکرهای جدیدی نصب کنم و یا استیکرهای موجود را حذف کنم؟

  یکی از بخش های موجود در منوی کاربری؛ مدیریت استیکرهاست. از طریق این بخش شما به مارکت کامل استیکرهای نسیم رضوان دسترسی دارید و به واسطه آن میتوانید استیکرهای دلخواه و مطلوب خود را نصب و فعال نمایید. و یا استیکر پک های قبلی خود را حذف نمایید.

 • مشکلاتم در نسیم رضوان را چگونه به کارشناسان نسیم رضوان منتقل کنم؟

  در منوی کاربری؛ بخش پشتیبانی نسیم رضوان را انتخاب نمایید. در این صفحه شما می توانید با کارشناسان واحد پشتیبانی نسیم رضوان در ارتباط باشید و مشکلات، انتقادات و پیشنهادات خود را با آن ها در میان بگذارید تا کارشناسان این بخش؛ پاسخ شما را در وقت اداری برای شما ارسال نمایند.

 • چگونه نسیم رضوان را به دوستان خود معرفی نماییم؟

  از طریق گزینه معرفی به دوستان در منوی کاربری می توانید نسخه نصبی نسیم رضوان را برای دوستان خود بلوتوث نمایید و یا لینک دانلود آن را برای آن ها ارسال نمایید.

 • برای ورود سریع به نسخه وب چه راهکاری را پیشنهاد می کنید؟

  در نسخه وب گزینه ای تعبیه شده تحت عنوان ورود با استفاده از QR کد؛ با انتخاب این گزینه بارکدی در صفحه مانیتور به شما نمایش داده می شود. از طریق گزینه ورود به نسخه وب با QR کد موجود در منوی کاربری نسیم رضوان؛ بارکد نمایش داده شده در صفحه مانیتور را اسکن نمایید تا در چند ثانیه وارد نسخه وب نسیم رضوان شوید.

تنظیمات نسیم رضوان

 • برای تغییر مشخصات در نسیم رضوان چه اقدامی باید کرد؟

  بعد از ورود به بخش تنظیمات موجود در منوی کاربری؛ قسمت بالایی این صفحه مشخصات شما را نمایش داده می شود. از طریق این بخش شما می توانید تصویر پروفایل، نام اکانت (که در گروه ها و ... به افرادی که شماره شما را ذخیره ندارند نمایش داده می شود) و شناسه کاربری نسیم رضوان (UserName) را تغییر دهید.

 • چگونه محیط نسیم رضوان را شخصی سازی کنیم؟ (تغییر فونت، سایز فونت، تصویر پس زمینه و پوسته)

  در بخش تنظیمات؛ گزینه ای تحت عنوان تنظیمات چت قرار گرفته است. از این بخش شما قادر خواهید بود فونت پیش فرض نسیم رضوان را تغییر دهید و یا سایز آن را به دلخواه خود افزایش یا کاهش دهید.

  همچنین اگر مایل باشید از همین بخش قادر خواهید بود تا پوسته نسیم رضوان را تغییر دهید و رنگ بندی دلخواه خود را انتخاب نمایید و یا تصویر پس زمینه صفحه مکالمات را تغییر دهید.

 • چگونه اعلان ها (Notifications) در نسیم رضوان را مدیریت کنیم؟

  از بخش تنظیمات اعلان ها؛ می توانید اعلان های مربوط به گفتگوی دونفره ، گروه ها ، سرویس ها و اعلان های درون برنامه ای را مدیریت کنید.

 • چگونه شمارنده پیام ها در نسیم رضوان را غیر فعال کنیم؟

  برای غیرفعال کردن شمارنده پیام های خوانده نشده در نسیم رضوان؛ بعد از ورود به تنظیمات گزینه تنظیمات اعلان ها را انتخاب نمایید. از بخش شمارنده پیام قادر خواهید بود شمارنده پیام های مربوط به مکالمات و سرویس ها را غیر فعال نمایید.

 • چگونه برای ورود به نسیم رضوان؛ رمز عبور تعیین کنیم؟

  برای امنیت بیشتر و حفاظت از حریم شخصی مکالمات؛ می توانید به آسانی رمز ورود تعیین کنید. برای تعیین رمز عبور کافی است؛ وارد بخش تنظیمات شده و گزینه رمز ورود را انتخاب نمایید. بعد از ورود به صفحه تعیین رمز ورود کافی است این قابلیت را فعال کنید و رمز عبور دلخواه خود را وارد نمایید. در نظر داشته باشید؛ رمز عبور شما می تواند تنها شامل چهار رقم باشد.

 • افرادی که به لیست سیاه افزوده شده اند را از کجا می توان مشاهده کرد؟

  در صفحه تنظیمات؛ از طریق بخش لیست سیاه قادر خواهید بود لیست افرادی که آن ها را به لیست سیاه اضافه کرده اید را مشاهده کنید. و در صورت نیاز آن ها را از این لیست حذف نمایید.

 • چگونه دانلود خودکار تصاویر، ویدئوها، صوت، آهنگ و فایل را فعال یا غیرفعال نماییم؟

  برای مدیریت و کنترل دانلود خودکار با استفاده از WiFi یا دیتای سیم کارت؛ بعد از ورود به بخش تنظیمات از طریق منوی کاربری؛ گزینه دانلود خودکار را انتخاب نمایید. از طریق این بخش به آسانی قادر خواهید بود وضعیت دانلود خودکار را کنترل و مدیریت نمایید.

 • چگونه میتوانم کش نسیم رضوان را خالی کنم؟

  بعد از ورود به بخش تنظیمات نسیم رضوان؛ از منوی پاک کردن حافظه قادر خواهید بود به تفکیک تصویر، ویدئو، موزیک، صوت، فایل و ... حافظه نسیم رضوان را حذف و خالی نمایید.

 • چگونه زبان نسیم رضوان را تغییر دهم؟

  برای تغییر زبان نسیم رضوان؛ کافی است وارد منوی کاربری شده و گزینه تنظیمات را انتخاب نمایید. از لیست تنظیمات روی گزینه تنظیمات زبان کلیک کرده و زبان مورد نظر خود را از لیست انتخاب نمایید.

 • نسیم رضوان به چه زبان هایی ترجمه شده است؟

  نسیم رضوان به زبان های فارسی، انگلیسی، عربی و ترکی ترجمه شده است و قابل دسترس است.

 • چگونه میتوانم زمانی که حتی داخل اپلیکیشن نسیم رضوان نیستم؛ از دریافت پیام ها مطلع شوم؟

  برای دریافت اعلانات پیام ها؛ حتی زمانی که داخل اپلیکیشن نباشید می بایست از منوی تنظیمات؛ گزینه نسیم رضوان همیشه فعال باشد را انتخاب نمایید.

 • چگونه مطلع شوم چه کسانی از نسیم رضوان من استفاده می کنند؟

  برای اطلاع از لیست دستگاه های فعال؛ کافی است وارد منوی تنظیمات شده و در انتهای لیست گزینه لیست دستگاه های فعال را انتخاب نمایید. در صفحه جدید شما لیست کاملی از دستگاه های متصل به حساب کاربری خود را مشاهده نمایید. اگر دستگاهی متعلق به شما نبود و در لیست قرار داشت می توانید به آسانی و به انتخاب حذف دستگاه؛ این دستگاه ناشناس را از لیست دستگاه های فعال حذف نمایید تا دسترسی آن به حساب کاربری شما بسته شود.

 • چگونه در نسیم رضوان؛ حذف اکانت کنم؟

  برای حذف حساب کاربری در نسیم رضوان؛ شما می بایست وارد تنظیمات نسیم رضوان شده و از لیست بخش ها؛ بخش دستگاه های فعال را انتخاب نمایید. هنگام ورود به این بخش گزینه حذف حساب کاربری را انتخاب نموده و تأیید کنید تا حساب کاربری شما حذف شود.